Навчання
Онлайн-курс
/

Мистецтво стародавнього світу: від кам’яної доби до фіналу античності

Мистецтво
Мисливці палеолітичної доби, землероби Стародавнього Сходу, античні скульптори та художники створили підвалини візуальної культури людства, надихаючи митців від Леонардо да Вінчі до Пабло Пікассо і Ай Вейвея.

Сьогодні пам’ятки давніх цивілізацій мовчать під склом музейних вітрин і за парканами архітектурних заповідників. Однак наша мета – змусити ці пам’ятки “заговорити” і дати відповіді на питання про походження мистецтва та вплив давніх цивілізацій на наш світогляд.
Початок 10 червня
30 відеолекцій, 4 семінари

Про курс

Хронологічно курс охоплює період від появи перших мистецьких об’єктів за кам’яної доби до занепаду греко-римської культури. Дізнаємося, за що цькували першовідкривача палеолітичних розписів, як змінювалася оптика дослідників первісного мистецтва і до чого тут шаманізм. З’ясуємо навіщо був побудований Стоунхендж і яким чином землеробство змінило ставлення людини до мистецтва. Познайомимося з найвідомішими пам’ятками Давнього Єгипту й Месопотамії, Індії та Китаю, Греції та Італії. Зрозуміємо зв’язок між еллінським бенкетом, образотворчим мистецтвом та навалою персів.

У кожній лекції приділимо увагу питанню впливу давнього мистецтва на художників модерної доби та сучасності. Відповімо на питання: що спільного між творчістю етрусків і скульптурами Джакометті, чи справді Афродіта Мілоська є найважливішим античним шедевром, чи нас просто привчили так думати французькі професори часів династії Бурбонів?

Завершимо курс модулем про пам’ятки давнього мистецтва в українських музеях. Дізнаємось звідки в нас єгипетські мумії і чим трипільські горщики цікаві дослідникам від Відня до Оксфорда.
Курс складається з 10 тематичних модулів, кожен з яких відкриває окремий регіон або період ранньої історії художньої культури людства.
Як буде викладатися курс
Додаткові матеріали та комунікація
Комунікація зі слухачами курсу буде відбуватися у ТГ-групі. В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури, а також пройдете тест наприкінці курсу.
Доступ до курсу та сертифікат
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відеолекцій курсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року.
Курс скаладється з 10 модулів по 3 відеолекції в кожному, а загалом з 30 відеолекцій для самостійного перегляду та 4 семінарів з експертом. Щопонеділка та щочетверга ми будемо додавати по 3 лекції до вашого особистого кабінету. Впродовж курсу відбудеться 4 тематичних семінари з експертом.
30 відеолекцій, 4 семінари

Для кого цей курс?

/
Для тих, хто прагне глибше зрозуміти проблему походження мистецтва і зв’язок між історичними подіями та явищами художньої культури
/
Для тих, хто планує подорож і хоче дізнатися в яких містах і музеях слід шукати пам’ятки, що стали наріжними для сучасної цивілізації
/
Для тих, хто хоче дізнатися як культура Стародавнього світу вплинула на наше візуальне сприйняття

Програма курсу

Лектор

Геннадій Казакевич

Доктор історичних наук, професор кафедри історії мистецтв Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, науковий співробітник Institut für die Wissenschaften vom Menschen (2022), головний редактор журналу «Текст і образ: актуальні проблеми історії мистецтва»
Формат навчання
Не встигаєте на семінар – його запис теж буде додано до особистого кабінету
Переглядайте відеолекції, коли і де вам зручно. Доступ до лекцій курсу гарантовано протягом року
Мова викладання - українська
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них у месенджерах соцмереж та за телефоном:
+38 (095) 493 04 04 або
+38 (096) 104 20 56
Це онлайн-курс у форматі відеолекцій для самостійного опанування та комунікацією з лектором на семінарських заняттях
7 000 грн
Ціна для Ранніх Пташок діє до 07.06.24
5 500 грн
Поширені питання